 +65775777    Vytauto g. 25 Vilnius   info@prasmingavaikyste.lt

Straipsniai

Laida per Žinių radiją. Vaiko jausmų pasaulis jam pačiam gali būti painus ir gąsdinantis. Kaip ir kodėl reikia su juo apie tai kalbėtis? Kas yra emocinis intelektas ir ką apie jį turi žinoti tėvai ir ugdytojai? Laidos vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė, laidos viešnia – edukologė, emocinio intelekto lektorė Gintarė Visockė.
Edukologė, mokyklos „Prasminga vaikystė“ vadovė Gintarė Visockė pasakoja, kad XXI amžiaus gebėjimas – bendradarbiauti – neatsiranda savaime. Vaikai jį įgyja pirmiausia sekdami tėvų pavyzdžiu ir vadovaudamiesi šeimoje veikiančiomis taisyklėmis. O jos... Na, jos kartais to bendradarbiavimo ir neskatina, nes taupydami laiką neretai vaikų neįtraukiame priimti bendrų sprendimų. Gintarė turi gerą žinią – vaikus mokyti bendradarbiavimo labai paprasta, laikantis „123 recepto“.
Norvegijos visuomenėje darželiai yra svarbus vaiko ugdymo elementas. Per pastaruosius 40 etų Norvegijos darželiai keitėsi, tobulėjo, tačiau šalyje vis dar aktyviai diskutuojama, nesutariama dėl vertybių, prioritetų, tėvų lūkesčių darželiams ir patiems vaikams. Tad šiandien Norvegijos darželiai susiduria su dideliais iššūkiais.
Prieššventiniu laikotarpiu tiek pedagogai, tiek tėvai namuose imasi su vaikučiais gaminti gerų darbų advento kalendorių su skanėstais ar veiklomis. Šis laikotarpis yra dėkingumo, dovanojimo, gerumo, dalinimosi ir davimo kitiems. Svarbu padėti vaikams suprasti, kad didžiausia ir gražiausia dovana yra besąlygiško davimo ir gerumo dovana kitam, rūpinimosi kitu veikla. Šis straipsnis, tai idėjų rinkinys apie tai, kokie galėtų būti 24 geri darbai...

© PigiosSvetaines.lt